Nápady pro Aničku.cz

Betonový květináčNa minulém našem maminkovském dýchánku jsme betonovaly:). Vyráběly jsme květináče, misky a svícny z betonu. Potřebovaly jsme pár plastových kelímků a krabiček a cement. Koupily jsme v hobbymarketu desetikilový pytel rychloschnoucího cementu. Prodávají se různé kreativní a art betony, ale vyjdou mnohem dráž (vyplatí se například na šperky). Ve starém kyblíku rozmícháme cement s vodou do konzistence kaše a rychle nalijeme do plastových nádob. Ve chvíli, kdy přestaneme míchat, totiž beton začne tuhnout. Zatlačíme vnitřní nádoby, můžeme je naplnit vodou pro zatížení. Počkáme do úplného zatvrdnutí (v našem případě do druhého dne) a plastové obaly odstraníme. Pro usnadnění vylupování plastových obalů je doporučuji před vlitím betonu vymazat olejem. V květináčích jsem vnitřní kelímky nechala (pouze jsem jim ořízla okraje), aby se voda nevsakovala do betonu. Květináče jsou vhodné hlavně na sukulenty, protože nemají podmisky.

Hotové výrobky lze pomalovat např. Balakrylem. Chceme-li tvořit na květináčích pruhy či plochu rovně předělit, použijeme papírovou nebo jinou dobře přilnavou pásku. 

TIP: Pozor na konzistenci betonu, jedna várka se nám nepovedla - výrobky se drolily- protože jsme hmotu měly moc řídkou. Jiná várka mi zase zatvrdla ještě v kelímku, když jsem chtěla vyfotit proces. Míchejte tedy radši po malých várkách a nenechte se odradit:).

Publikováno 3.6. 2018 v kategorii Bydlení

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět