Nápady pro Aničku.cz

Doma vyrobená hra TwisterZnáte oblíbenou párty hru pro malé i velké Twister? Spočívá v tom, že dva soupeři proti sobě dávají ruce a nohy na kolečka podložky, které jim určí los. Prohrává, kdo se dostane do tak krkolomné pozice, že se neudrží a spadne.

My jsme si tuto hru vyrobili doma ze starého prostěradla. Kolečka jsem malovala akrylovou barvou.

Naše plátno má rozměry 130x190 cm. Pro menší děti je vhodnější plátno menší a kolečka blíže u sebe.

Postup: Na látce si rozměříme čtyři barevné řady po šesti kolečkách, kolečka je nejsnazší podle něčeho obkreslit (např. poklička). Látku si podložíme igelitem nebo novinami a kolečka vymalujeme čtyřmi různými barvami. Do koleček lze přidat i různé obrázky a vzory (ty mohou mít jen dekorační charakter, nebo jim můžeme vymyslet bonusový úkol). Po zaschnutí barev můžeme plátno položené na nepřilnavém povrchu přežehlit z rubu žehličkou. Nakonec jsme ke hře vyrobili čtyřhrané kostky - jedna s barvami, druhá s končetinami. Použili jsme hranolek ze stavebnice, ale lze použít i jiný kvádr (např. krabičku od lentilek). 

Pravidla hry (vykopírováno z originální hry): 
Rozhodčí vylosuje barvu, na kterou musíte dát chodidlo nebo dlaň. Cílem je udržet rovnováhu a nespadnout. Není to tak jednoduché, jak to vypadá. Úkolem hráčů (hrají dva hráči proti sobě) je umístit dlaň nebo chodidlo na vylosované pole. Pole obsadí hráč, který tam byl první. Jestli to není jednozačné, rozhodne o tom rozhodčí. Po vykonání svého pohybu se již nemůžete pohnout. Pokud rozhodčí uvede stejnou barvu, na které již ruka nebo noha je, musíte se přesunout na jiné pole. Pokud se opřete na podložce loktem, kolenem nebo upadnete vypadáváte ze hry! Vyhrává ten, kdo se nejdéle udrží na podložce!

Vyzkoušejte, je to zábava a protažení v jednom!

Publikováno 17.1. 2023 v kategorii Dětem

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět