Nápady pro Aničku.cz

Pohádkové kostky aneb vlastní Story cubesDětí v našem okolí přibývá, takže jsem se rozhodla všem dětem dát jednotný doma vyrobený dárek. Pohádkové kostky jsou inspirované u nás vcelku novou hrou Story cubes - Příběhy z kostek. Potřebovala jsem dřevěné kostky, které mi manžel vyrobil nařezáním hranolu z Bauhausu na jednotlivé kostky. Naše kostky mají 3x3 cm a v každé sadě je jich šest. Pokud máte doma staré dřevěné kostky a děti vám už odrostli z batolecích let, toto je ideální varianta je zrecyklovat. Pokud se na výrobu kostek necítíte a staré nemáte, lze také koupit kostky nepotištěné. Kostky si můžete pomalovat přímo na dřevo, vytvořit si vlastní samolepky, nebo si vytisknout naše připravené samolepky na samolepicí papír. Naše samolepky jsou určeny na kostky 3x3 cm, ale obrázek si můžete libovolně zvětšit/zmenšit. V příloze jsou také na vytištění pravidla. Pak už stačí jen ušít pytlíček a můžete hrát.

Některé z možností hraní:

1. Hodíte kostkami a z padlé kombinace obrázku poskládáte příběh. Začnete Bylo, nebylo... a pak už pokračujete v příběhu a v libovolném pořadí zapojujete obrázky z kostek.
2. Vyberte si nějaký název nebo téma příběhu a pak hoďte kostkami a zkuste vést podle padlých obrázků příběh a při tom naplnit zvolené téma či název.
3. Rozdejte kostky hráčům (nic se neděje, pokud někdo bude mít víc kostek a někdo méně). Začněte příběh nějakou úvodní větou a pak postupně každý hráč hodí svou kostkou a podle padlého obrázku se pokusí navázat na společně vytvářený příběh.
4. Vymýšlejte další bláznivé variace: příběh zahrajte pantomimou, zazpívejte, zveršujte apod.
Ve hře nejde ani tolik o vítěze jako o zábavu, rozvoj představivosti a jazykového vyjadřování. Samozřejmě nic nebrání tomu určit vítěze s nejobratnějším jazykem.
Lze využít pro výuku cizího jazyka či jiné cílené aktivity se skupinami dětí.
Počet hráčů: 1-8 Věk: 3-99 let

Publikováno 6.1. 2015 v kategorii Dětem

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět