Nápady pro Aničku.cz

Tisk na tričkaKdyž chcete oživit jednobarevná trička originálním motivem.

Razítko jsem vyrobila z pěnovky moosgumi (prodává se v papírnictvích a výtvarných potřebách). Nejdřív jsem si předkreslila na pěnovku požadovaný motiv, pak jsem ho vystřihla nůžkami a nalepila na dřevěný hranolek (použijte tekuté lepidlo typu Herkules nebo oboustrannou lepicí pásku - důležité je, aby lepidlo bylo rovnoměrné a nedělalo hrbolky). Místo dřevěného hranolku lze použít i plastovou nebo plechovou krabičku podobného tvaru jako je razítko. Tištěnou látku jsem si podložila novinami, aby se mi motiv nepropil i na záda. Pak jsem na razítko štětcem nanesla barvu na textil a obtiskla. Zaschlou barvu jsem pak zažehlila z rubu podle návodu.

Razítko pírka mám už dlouho (viz. staré fotky dole), nově jsem vytvořila jelena. A protože razítko lze použít opakovaně, bylo škoda ho dál nevyužít. Potiskla jsem toho docela dost :).

Pozor, u bílé nikdy razítkem nedocílíte výrazného efektu, tam by byla potřeba víc vrstev (což můžete ručně štětce doladit). Kdybyste kupovali jakoukoliv světlou barvu, dejte si pozor, aby byla krycí - jedna bílá nekrycí mi tu už dlouho doma straší a zatím jsem pro ni nenašla využití (kdo by maloval bílou na bílé tričko, že?).

Publikováno 7.6. 2022 v kategorii Oblečení a doplňky

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět