Nápady pro Aničku.cz

Velký recy článekPůl roku shromažďuji fotky mojí recyklace nebo moderněji "upcyklace" našeho oblečení. Fotky nejsou nejlepší kvality, často foceny na mobil nebo v pozdních večerních až nočních hodinách:). Ale snad podstatu vystihnou. Nepředpokládám také, že máte doma stejné kousky oblečení k recyklaci jako my, ale třeba vás inspirují k tomu, jak o těch vašich věcech přemýšlet, než je vyhodíte. Takové díry na koleni jsou předpokládám běžnou rutinou všech dětí...

Prosím o shovívavost, jsem šicí laik.

1) Díry na koleni - řeším běžně záptami z koženky - je pevná, nepřepí se okraje a vypadá i trochu dizajnově. U vyfocených riflí jsem se inspirovala na pinterestu, kde jsem hledala stylovou záplatu pro kluka. U nás momentálně vedou ninjové, tak jsem vyrobila vykoukávajícího ninju (z plátna a koženky) a podšila díru. 

Když jsou díry moc velké, dělám z kalhot kraťasy. Legíny běžně ustřihnu a nechávám nezapošité jako kraťasy "na lítačku" nebo na spaní.

Na obrázku s kaktusy jsem místo kolen našila celý nový pruh (Tomovy podvlíkačky byly oblíbené a nechtěl se jich zbavit), čímž jsem je i trochu prodloužila. Na zateplení čepice a nákrčníku jsem použila svoje vytahané termolegíny.

2) Nenošená halenka a trička - z halenky, kterou vyřazovala kamarádka, jsem Aničce ušila šaty. Nebylo to vlastně žádné velké šití, jen jsem ustřihla rukávy a zadní vrchní díl a zapošila, aby se látka nepárala. 

Přešila jsem dvě dámská trička - jedno mělo velikánský výstřih - z něj jsem udělala dlouhé triko k leginám pro Aničku výměnou předního dílu. Druhé mělo nevypratelný flek.

3) Poničené rukávy a nohavice - ze zimní bundy, která měla rukávy upatlané od smůly, jsem vyrobila vestu. Rukávy jsem odstřihla a začistila lemovací gumičkou.

Softshellové kalhoty po Aničce, které měly prodřená kolena i spodek nohavic, jsem předělala na "lítačkové" kalhoty pro Toma. Zachovala jsem zadní díl a na přední díl jsem použila manželovy vyřazené rifle. Na pas a lem kapsy jsem použila staré černé tričko.

4) Ze starých triček a legín - lze vyrobit například voňavý polštářek (zvládne ušít i větší dítě - Anička šila levandulové kamarádkám), různé pytlíky, čepice, nákrčníky, noční košili (šila jsem Aničce spojením dvou triček nad sebe) apod.

Publikováno 21.1. 2020 v kategorii Oblečení a doplňky

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět