Nápady pro Aničku.cz

Ptáčci z domácí samotvrdnoucí hmotyDomácí samotvrdnoucí hmota nebo také domácí porcelán je hit tvoření maminek na internetu posledních týdnů. Není divu, suroviny na ni totiž seženete i v covidovém lockdownu. S jarním tvořením došlo i na nás :). Výroba je jednoduchá a pracuje se s ní velmi dobře.

Recept na hmotu: Potřebujeme 2 díly sody, 1 díl kukuřičného škrobu, 1 díl vody. My jsme na zkoušku dělali menší množství (vyšli z toho 4 ptáčci), měli jsme 60 g sody, 30 g škrobu, 30 g vody. Všechny přísady smícháme na pánvi a mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit.

Hmotu vyválíme válečkem raději do tlustší vrstvy, aby se výtvory při vysychání nekroutily. Vykrajujeme tvary pomocí formiček, nebo nožíkem, pokud nemáme vhodný tvar tak jako my. Brčkem nebo špejlí vytvoříme dírku na pověšení. Hotové výtvory necháme schnout na savé podložce do druhého dne. Poté je pomalujeme. My jsme použili Balakryl, s menší trvanlivostí by šly použít i tempery. Pověsíme na stužku nebo provázek, můžeme doplnit korálkem.

Publikováno 9.3. 2021 v kategorii Jarní aktivity

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět