Nápady pro Aničku.cz

Velký článek her na výletyHry za chůze

Průvodce v muzeu – tuto hru si naše děti vymyslely samy, hrály si na průvodce muzea a představovaly nám, co právě můžeme vidět. Ve stromech, pařezech, kalužích apod. hledaly, co jim připomínají (klacek – zbraň pravěkého muže, kroucený strom – socha tančící ženy atd.)

Vtipný rozhlas – další autorská hra našich dětí. Vezmete si šišku jako mikrofon a hlásíte do ní nesmyslná hlášení, šiška koluje mezi vámi (např. „Pozor, pozor, vědci objevili nový strom cukrovník vatový. Každý prázdninový den na něm dozrávají cukrové vaty všech barev…“). Dobře jsme se u ní všichni pobavili.

Kolíček – Na tuto hru potřebujete kolíček na prádlo. Představuje bombu, která vybuchne např. každou celou hodinu. Hráč, který ho má, se ho nenápadně snaží připnout na oblečení/batoh někomu jinému. Kdo ho má na sobě v danou dobu (např. v celou hodinu), vybuchnul (má trestný bod).

Schovka na cestu – Pro milovníky schovky můžeme tuto hru zařadit i na cestu. Z ničeho nic začne předem určený dospělák nahlas počítat do deseti (má zavřené oči). Hráči se mají schovat, než napočítá do deseti. Koho počítající neuvidí z místa, kde stojí (případně může udělat krok stranou), má bod.

Hry při odpočinku

Divadlo – Vymyslete ve dvojicích/skupinách krátkou scénku pro druhou skupinu. Vymýšlet lze i za chůze. U nás je oblíbené téma rodiče hrají děti a děti hrají nás.

Hledání přírodnin podle abecedy - více informací a šablonu s abecedou naleznete zde.

Hry s figurkami – někdy sebou vozíme malé figurky, jsou skladné a děti s nimi vymyslí mnoho aktivit: dávají je na zajímavá/netradiční místa, staví jim domeček/cestičky, už s nimi hrály i kuželky, nebo je vzájemně schovávají a pak hledají.

Hry v autě, vlaku, autobuse

Počítání speciálních aut – za každé speciální vozidlo, které vidíte, si započítáváte bod (hráli jsme např. na záchranná, zemědělská a stavební vozidla). Varianta je také počítání aut určité barvy – každý má jinou.

Písničková soutěž – určíte nějaké běžné slovo, snažíte se na to vymyslet a zazpívat co nejvíce písniček (hrajete jako jeden tým nebo dvě skupiny proti sobě).

Autobingo - bingo na cesty do auta, vlaku, autobusu, více zde.

Hledačka - pozoruj, co vidíš z okna a doplň do pracovního listu, k vytištění zde. 

Cestovní stolní hry

Kreslíci - u nás populární, skladná hra na cesty z naší dílny.

Hry s tužkou a papírem - mnoho osvěčených her k vytištění zde.

Kostky a karty - klasika, jeden balíček karet nebo pár kostek a zahrajete s nimi mnoho her.

Sirky – naše oblíbená hra, protože zápalky máme často sebou. Každý hráč má deset zápalek, postupně každý hráč položí zápalku na hromádku, co mu spadne, bere si. Cílem je se zbavit svých sirek. Hrajeme v lese, na horách i na letišti:).

Vlastní stolní hra – vymyslíte stolní hru z toho, co je zrovna po ruce (na fotce hra z obalu od tortill), potřebujete kreslící náčiní a kostku. Hra "Na zvěrokaře" mi přišla obzvlášť vtipná:D.

Kdekoliv

Hádej, kdo/co jsem – známá hra, kdy jeden hráč si myslí věc, zvíře nebo člověka, ostatní se otázkami snaží zjistit, co/kdo je. Může se odpovídat jen „ano“ a „ne“.

Vtipné příběhy - hráči postupně skládají příběh tak, že každý z nich řekne větu, která navazuje na předchozí. U nás se osvědčilo použít oblíbené hrdiny dětí, takže jsme vymýšleli příběhy o Tlapkové patrole, Autech i Rychlých šípech.

Zakázaná slova - hra na delší dobu. Např. na celé dopoledne je zakázáno použít slova "ano" a "ne". Kdo se splete má trestný bod. Vtipné je, když se snažíte druhé přimět k tomu, aby zakázané slovo řekli.

Publikováno 25.6. 2019 v kategorii Letní aktivity

Chcete-li pravidelně sledovat nové nápady, přidejte se k nám na Facebooku:

Vyberte si prosím něco ke čtení z horního menu nebo něco z našeho eshopu.Home Zpět